Им се урна мостот додека ја сечеа лентата за негово пуштање во употреба (снимка)


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Новоизграден бетонски мост во африканската Демократска Република Конго се урнал за време на неговото свечено отворање додека локалните официјални лица ја сечеле лентата.

Можеби звучи како сцена од стрип, но мостот се урнал кога службениците ја пресекле лентата.

За среќа, нема повредени во инцидентот или во хаосот што следеше.

Снимка од уривањето на мостот која кружи на социјалните мрежи привлече големо внимание и милиони прегледи.