ХОРОР во Црна Гора: Убиен ГОЛМАН!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Црногорскиот голман, Горан Ленац (33) кој вчера беше застрелан поради тешките повреди почина во болницата која беше пренесен.

Ленац кој беше без клуб, во текот на вчерашниот ден тренирал на стадионот на второлигашот ФК Боклеј кога околу 19:30 часот непозат сторител го застрелал во главата. Напаѓачот очигледно добро го познавал стадионот бидејќи точно знаел од каде треба да побегне.

При бегството испукал уште неколку куршуми во воздухот со што би ги исплашил евентуалните сведоци и полицијата, која го блокирала градот, но убиецот сеуште не е пронајден. Голманот веднаш бил префрлен во болница, но поради тешките повреди набрзо починал.

Ленац наводно никогаш немал проблеми бил примерен спортист кој финансиски им помагал на младите спортисти кога и да бил во можност.