Денес сончево и многу топло


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со над просечни дневни температури за овој период.

Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната температура од 28 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер, а во западните делови повремено ќе засилува.

Утринската температура ќе достигне до 14 степени, а дневната температура до 34 степени.

Во понеделник над просечно топло ќе биде кон југот и истокот од земјата. Во среда и четврток ќе има зголемена облачност со појава на повремен дожд, претежно во западните делови, ќе дува повремено засилен ветер, а температурите значително ќе опаднат