Хорор инцидент во Формула 3: Пет лица завршија во болница (видео)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Ужасен инцидент ја прекина за околу еден час трката за ГН на Макао во Формула 3. Германскиот пилот Софија Флорш ја прелета оградата со многу голема брзина.

17 годишната Софија Флорш со голема брзина излета надвор од патеката и ја проби оградата.

Според првите официјални информации, Флорш била сериозно повредена, но била пренесена во болница во свесна состојба.

Вкупно пет лица се повредени и однесени во болница, вклучително и
фотографи и еден стјуард.

https://twitter.com/AleefHamilton44/status/1064067673280077824