Славни

Хеликоптери, пушки и многу бујни гради – Кралот на Инстаграм не престанува со чалам

Кралот на Инстаграм, Ден Билзериан, знае како да привлече внимание, и тоа редовно го прави преку своите социјални профили. А неговиот животен стил на Плејбој ги интригира и го следат над 20 милиони фанови на „неговиот терен“ Инстаграм.

A photo posted by Dan Bilzerian (@danbilzerian) on

Пред неколку дена објави свој видео пресек со „Најдоброто од 2016“, а снимката е веќе прегледана над 5 милиони пати.

A video posted by Dan Bilzerian (@danbilzerian) on

Билзериан е познат по својата љубов кон коцкањето, па така за оваа година се кладеше со бизнисменот Бил Перкинс дека ќе успее да стигне од Лос Анџелес до Лас Вегас со велосипед, за помалку од 48 часа. За тренер за овој потфат Билзериан го најми, ни помалку ни повеќе, туку легендата Ленс Армстронг.

„Кралот на Инстаграм“ се обидува да го освои и мобилниот пазар, а сега наводно веќе тежи 100 милиони долари. Освен што обожава покер, ко-основач е на „покер собата“ Victory Poker.

A photo posted by Dan Bilzerian (@danbilzerian) on

A video posted by Dan Bilzerian (@danbilzerian) on

Advertisements
To Top