Хаос во НБА: Се степаа ѕвездите на Лејкерси и Хјустон! (ВИДЕО)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Голема драма се случуваше вчера на натпреварот помеѓу ЛА Лејкерси и Хјустон, а натпреварот го обележа тепачката помеѓу Рајон Рондо и Крис Пол.

Се настана во финишот од натпреварот кога Брендон Инграм после еден прекршок го турна Џејмс Харден, а потоа дојде до конфликт помеѓу Рондо и Пол кои и претходно имаа неколку судири на паркетот. Сепак сигурно никој не очекуваше дека ќе дојде до таква тепачка.

После натпреварот од Лејкерси тврдеа Пол го плукнал Рондо и дека поради тоа дошло до тепачката.

https://youtu.be/8iA94g0A7lE