Халанд ги мина лекарските прегледи во Сити – се чека официјализирање на трансферот


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Трансферот на Ерлинг Халанд во Манчестер Сити е факт и се чека само официјализација.

Норвежанецот веќе ги поминал медицинските прегледи во Брисел, каде што бил и доктор на Манчестер Сити, со дозвола од Борусија Дортмунд.

Извршниот директор на Манчестер Сити, Феран Сориано го информирал колегата од Борусија Дортмунд Ханс Јоаким Вацке дека англискиот клуб ќе ја плати откупната клаузула.

Веќе се појави и првата официјална фотографија на напаѓачот во дресот на „граѓаните“, па се чека само официјализација.