Хајек не ги крие ниту годините, ниту несовршеностите кои ги носат


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Како секој нормален човек, така и славната актерка Селма Хајек, со годините ги добива и брчките и белите влакна на косата. Но, за разлика од многу нејзини колешки и колеги, таа ниту ги крие, ниту се срами од тие природни појави.

Со нејзините споредбени фотографии, познатата убавица на жените им покажа дека и таа не секогаш е дотерана, нашминкана. Селма објави фотка на која е без грам шминка на лицето, косата и е собрана во пунџа,а воедно јасно може да се забележи дека има и бели влакна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

Покрај природната фотографија Хаек објави својата фотка и на која може да се види како изгледа кога е топ средена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

„Во очекувањето н промените, конечно морав да го фарбам коренот, напишала гордата Селма под фотките.