„Градите на изволте“: Што мислите, дали некој забележа дека е гола? (18+)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Моделот Кели Клејн ги препушти своите бујни гради на вештата рака од уметницата Сара Ешлеј и тргна по лондонските улици во топлес издание, со фиктивна горна облека исцртана со боја.

Тоа го направи исклучиво од љубопитност, а може да додадете и со благородна цел, бидејќи на сите, без дискриминација, им ги покажа своите гради. На минувачите им преостануваше само да забележат дека е гола. А дали успеаја во тоа, проверете во видеото подолу.

А еве го и она на кое се прошета гола од половина надолу, само со жешки гаќички и со насликани фармерки, исто во Лондон.