Славни

Гради и тело – ремек дело: Уште малку од азиската бомба Јојо Саути

Јојо фон Саути, позната под „уметничкото“ име Јојо Бејби, е корејско-американска Инстаграм ѕвезда која ужива во фотосесиите кои ги прави полуразголена и во провокативни изданија, со што на својот Инстаграм профил „навлече“ скоро 7 милиони следбеници.

Родена е на 7 ноември, 1988 година и живее во Канзас. Инаку, семејната историја на Јојо е доста интересна. Нејзината мајка, која е од Северна Кореја, побегнала од својата земја веднаш после Корејската војна во раните педесетти години од минатиот век. Сфаќајќи каква иднина се спрема дома, таа емигрирала во Северна Америка.

Нејзиниот татко е Американец и бивш дипломат во Стејт Департментот, кој ѝ помогнал на нејзината мајка во интеграцијата во американското општество.

Веројатно комбинацијата од различни култури е заслужна за егзотичната убавина и сексапил на Јојо.

To Top