Голите гради од Рита Ора ѕиркаат од под црната блуза


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Кога станува збор за провокативен и контровезен моден стил, Рита Ора е вистинска експертка за таа „дисциплина“.

Последно тоа го докажа со својата модна комбинација при посетата на популарниот ресторан на светски познатиот шеф Нобу Мацухису.

Ора за таа прилика се облече во црно , но и овој пат не помина без провокативна комбинација. Иако во ресторанот се појави со чизми и со капа , Рита под проѕирната маица не носеше ништо.

Папараците беа тука за да ја „канализираат“ таа еротска провокација на пејачката кон насловните страни од таблоидите.