Гол за кој зборува цел свет: Тоа е уметност!

LONDON, ENGLAND - JANUARY 01: Olivier Giroud of Arsenal scores the opening goal during the Premier League match between Arsenal and Crystal Palace at the Emirates Stadium on January 1, 2017 in London, England. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Оливие Жиру на својот 200-ти настап за Арсенал постигна гол кој би било навредливо да се опишува со зборови…треба да се види.

Иако тоа беше првиот ден од годината, сепак многумина сметаат дека ова ќе биде најубавиот гол во 2017 година, а Арсен Венгер истакна дека тоа што го направил Жиру е уметност.