Јунајтед ја доведува ѕвездата на Реал и тоа бесплатно!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Жозе Мурињо со Манчестер Јунајтед немаше баш најдобарт старт, сепак во продолжение на сезоната неговиот тим игра се подобро и подобро.

Целта на тимот е да се обедбези пласман во Лигата на шампиони следната сезона, па за тоа Мурињо сака да донесе засилувања, особено во одбраната.

Медиумите пренесуваат дека „црвените ѓаволи“ покажале конкретен интерес за дефанзивецот на Реал Мадрид, Пепе. „Специјалниот“ добро го позната својот сонародник и смета дека би бил идеален партнер на Баи.

Договорот на Пепе истекува на крајот на сезоната, па иако се пишуваше за негово заминување во Кина, сепак трансферот на „Олд Трафорд“ е многу реален бидејќи Португалецот сака да заигра во Премиер лигата.