Славни

Ѓоковиќ е „песнарија“: Мерачи на Корчула и си го потпевнува Драгојевиќ

Српскиот тенисер и моментално најдобар светски рекет, Новак Ѓоковиќ, после топлата Шпанија, ужива во убавините на Хрватска, каде уште еднаш докажа дека е мераклија за пеење. Во друштво на сопругата Јелена Ноле се опушта и се забавува во Корчула.

Ѓоковиќ на Инстаграм објави видео клипче од една неименувана колиба на Корчула, каде се гледа како во опуштена и добра атмосфера ужива во безвременскиот хит на Оливер Драгојевиќ „Kad mi dođeš ti“.

Тенисерот во описот на видеото напиша дека на Корчула доживеал магична вечер и прекрасно, неповторливо искуство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

„Kad mi dođeš tiii i osmjeh vratiš miii, sva patnja i bol života mog će proć… Магична вечер. Пеење со клапа од Корчула. Прекрасно искуство. Благодарен сум што споделувам вакви посебни моменти со Јелена“, напиша Ноле.

To Top