Го гаѓаа со шишенце од Кока-Кола

Кристиано Роналдо беше двоен стрелец во дерби натпреварот против Франција кој на крајот заврши без победник 2:2.

Фоторепортерите забележаа еден интересен момент. Додека Роналдо славеше еден од головите блиску до навивачите на Франција кон него леташе шише Кока Кола, пијалок кој Роналдо не го сака. Веќе добро позната е сцената која ја направи на прес-конференција со шишенцата.