Фудбалска забава на годината: Нејмар за роденденот им плати на гостите пат и сместување во Париз!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Нејмар во понеделник ќе го прослави својот 26-ти роденден, а роденденската забава ќе биде ден порано во Париз – па уште сега може да се каже дека тоа ќе биде фудбалска забава на годината.

Бразилецот потврди доаѓање на 50 гости од Бразил, а на сите ќе им плати авионски билети и сместување во Париз за луксузен викенд.

Нормално, на тоа ќе се приклучат и бројни пријатели кои Нејмар ги има во Европа, како и членовите на семејството.

Една од главните ѕвезди сигурно ќе биде Бруна Маркезин, актерка и манекенка со која Нејмар ја обнови врската на крајот на минатата година.

Забавата ќе се одржи во еден луксузен ресторан во Париз, ќе присуствуваат многу селебрити личности од Бразил,а пропишан е и задолжителен дрес код – смокинг за мажите, свечени фустани за жените.

AQUELES Infante menina luz em casa, pureza divina de criança Observava o céu e a si mesma, sem muitas questões ‘ser’ não era verbo conjugado, qual somente crianças entendem bem Olhava e dizia tanto porque o silêncio não lhe era problema mas sim sua força maior Olhava e dizia para si sim, e depois distribuia amor àqueles: os outros que eram ela O tempo é mulher brincalhona qual um leoa jovem descortinando a selva com suas ancas fortes e suntuosas… O tempo é mulher destemida Cheia de sou, és, somos… Quem somos nós, mulher? Continuo brilho do erê qual raio inebriante seguido de trovoadas e chuva dos olhos dela, e de sua boca uma flor se abre: suntuoso e radiante copo de leite vermelho De Jesuita Barbosa ?

A post shared by Bruna Marquezine ♡ (@brumarquezine) on