Фото: Видете го најскапиот тим во историјата!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Парите играат главна улога во модерниот фудбал, па цената на фудбалерите секоја година вртоглаво расте и се трошат „луди“ суми за трансфери.

Во претходните години бевме сведоци на трансфери кои го радрмаа фудбалскиот свет, барем што се однесува до висината на обештетувањето.

И ова лето се шпекулира со вртоглави суми за трансфер на фудбалери, па многу е веројатно дека ќе биде срушен светскиот рекорд кој минатата сезона го постави Пол Погба.

Поради тоа шпанските медиуми го составија најскапиот тим во историјата. Имено, тимот е составен од најскапите играчи на светот на таа позиција.