Фото: Погледнете го луксузот во кој живеат Швајни и Ана!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Најпознатиот спортски пар Бастиан Швајнштајгер и Ана Ивановиќ пред еден месец се преселија во Чикаго и веднаш се прилагодија на живот во градот, кој очигледно многу им се допаѓа.

Тие се одлучија да живеат во пентхаус од 230 квадати кој се наоѓа на 58-от спрат од хотелот „Valdorf Astori“, а единствениот услов на Ана бил станот да има тераса. Желбата и е исполнета бидејќи станот има две тереси со прекрасен поглед на езерото Мичиген.

Германските медиуми пренесуваат дека цената за изнајмување на овој апартаман е 30.000 евра месечно, а доколку Бастиан и Ана се одлучат да го купат ќе мораат да искешираат 11,6 милиони евра.

Станот е опремен со најнова и најскапа технологија, има три камини, огромна дневна соба, трпезарија, кујна, неколку спални соби и теретана. Во станот има и дури пет купатила, уредени по најнови стандарди.