Фото: Пикфорд со овој потег го воодушеви светот!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Англија синоќа во пријателски меч на „Вембли“ ја совлада репрезентацијата на САД со 3:0, меч кој беше проштален за Вејн Руни во репрезентативниот дрес.

„Гордиот Албион“ беше супериорен и заслужено победи, но еден потег на голманот Пикфорд го привлече вниманието.

Колкаво внимание се дава на некои ситници покажува овој кадар каде се гледа дека на шишето на Џордан Пикфорд се испишани имињата на потенцијалните изведувачи на пенали за Американците, како и тоа каде најчесто шутираат.