ФОТО: Пике повторно ја подели Шпанија – сите зборуваат за неговиот потег!

Барселона и Реал Мадрид ремизираа синоќа на „Камп Ноу“ (2:2), во Ел Класико кое беше преполно со контроверзи.

Барселона како шампион на Шпанија го дочека големиот ривал, кој одби да направи традиционален шпалир за шампионите.

Меѓутоа, Џерард Пике се досети за алтернатива, а неговиот потег крена голема прашина во Шпанија.

„Ние сме шампиони во Примера. Реал Мадрид не сакаше да направи шпалир, па морав да го замолам техничкиот персонал тоа да го направи наместо нив“, изјави Пике.