ФОТО: Со овие фудбалери Зидан ќе ја напаѓа 13-та титула во ЛШ

Реал Мадрид денес го објави официјалниот список на повикани фудбалери за финалето во Лига на шампиони, кое на програмата е во сабота.

Актуелниот европски шампион ќе патува во Киев со група од 24 фудбалери, а добра вест е дека Зидан нема проблеми со повредени и суспендирани фудбалери.

„Кралевите“ против Ливерпул во Киев ќе го играат третото последователно финале и ќе се обидат да дојдат до својата 13-та титула во елитното натпреварување.