Рибери го исмеа Дешамп: Јас сум на Ибица, спремен сум за резерви!

Голема прашина се подигна во Франција откако играчот за врска на ПСЖ, Адриен Рабио побара од селекторот Дешамп да го тргне од списикот на резервни играчи за Мундијалот.

Со овој потег Рабио веројатно на подолго време си ја затвори вратата од репрезентацијата, но на негова страна застана ѕвездата на Баерн, Франк Рибери.

Рибери преку Твитер го исмеа резервниот список на Дешамп.

„Путине, јас сум на Ибица. Штотуку добив повик. Има место меѓу резервите. Дидие, спремен сум“, напуша Рибери.