ФОТО НА ДЕНОТ: Сцена за која зборува цела Европа!

Кристал Палас одигра фантастичен натпревар и приреди големо изненадување на „Кинг Пауер“ совледувајќи го Лестер со 4:1.

Одличниот Заха постигна три гола, но сепак остана во сенка поради една сцена од мечот, помеѓу стоперот Томкинс и голманот Висенте Гуаита, која денес го обиколи светот.

Шпанскиот голман очигледно имаше проблем со дел од опремата, дефанзивецот сакаше да му помогне на својот соиграч, но „настрада“ од фоторепортерите кои го уловија во „незгоден“ момент.