Фото: И кучињата на Санчез ги облекоа дресовите на Јунајтед

Со трансферот на Алексис Санчез Манчестер Јунајтед со сигурност ќе добие и нови два фанови, а новните имиња се Атом и Хамбар – кучињата на Чилеанецот кои верно го следат!

Милениците на фудбалерот веќе имаат и официјални дресови, а Санчез не пропушти прилика да ја сподели нивната слика на социјалните мрежи.

„Тие се мои пријатели, мои деца. Секој ден го поминувам со нив. Ме разбираат и знаат како се чувствувам секој ден. Секогаш се до мене, после пораз или победа. Тие просто ме разбораат и сакаат да сум среќен“, напиша Санчез.