Фото: Чичарито загуби облог, па сега не личи на себе!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Напаѓачот на Баер Леверкузен, Ернандез – Чичарито мораше драстично да го промени својот изглед и тоа поради облог.

Мексиканскиот фудбалер се обложил дека на 51-от Супербоул ќе победи Атланта, но Њу Ингланд направија историски пресврт и славеа на крајот.

Тоа значеше дека Чичарито мора да се истрижи „на нула“, а тој покажа дека е човек од збор и го направи тоа.

Притоам како доказ постираше фотографија на социјалните мрежи.