Фото: Бонучи шокираше со новиот стајлинг

Капитенот на Милан, Леонардо Бонучи ги изненади своите следбеници на социјалните мрежи со нова фризура.

Бонучи публикуваше слика со платинесто – жолта боја на косата на својот Инстаграм, на која напиша: „Каков татко, таков син“.