Спорт

ФОТО: Бејл му се смее во лице на Зидан поради дебаклот!

Атлетико Мадрид во пријателски меч го декласира градскиот ривал Реал со неверојатни 7:3, но тој пораз сигурно не му падна тешко на Герет Бејл.

Велшанецот ги одигра последните 30 минути, а на неговото лице постојано имаше насмевка иако неговата екипа во еден момент губеше со неверојатни 1-7.

Камерите го уловија Бејл како се смее во правец на Зидан во моментите кога Реал го прими седмиот погодок.

Познато е дека Бејл е на излезна врата и дека е во директен конфликт со тренерот Зидан.

Advertisements
To Top