Славни

Фотка која вришти од сексапил: Белучи гола, намачкана со кавијар

Моника Белучи по правило привлекува внимание незавино од тоа каде и во каква ситуација ќе се појави.

Последно во таа низа е една фотографија, која актерката ја објави на својот профил на Инстаграм.

Станува збор за фотографија од една фото сесија на која 52-годишната Моника е гола, но торзото и е прекриено само со кавијар. Снимката на „една од најубавите жени на светот“ е дело на фотографот Фабрицио Фери.

Фотографијата е прогласена за една од најпопуларните насловно фотографии на магазинот Esquire, а покрај неа Моника објави уште неколку снимки од оваа сесија со Фери.

Advertisements
To Top