Актуелно

Финална вечер на Пивофест 2019 – крај со одлична забава до доцна во ноќта

Со настапот на Cyrillic, вчера вечер заврши овогодинешното, 17-то по ред, издание на „Пивофест“.

Ѕвезда на последната, четврта вечер на „Пивофест 2019“ беше шармантната Данијела Мартиновиќ, која со интерпретацијата на своите бројни хитови ги освои срцата на посетителите. Публиката ќе го памети и спектакуларниот настап на групата „Кал Бенд“, како и на прилепчаните „The Four“.

DCIM100MEDIADJI_0073.JPG

To Top