Фатални модни комбинации на најпознатата „афтер“ забава на светот

Најатрактивната и најпозната „афтер“ забава на светот, онаа која се одржува по официјалното доделување на филмските награди Оскар, организирана од Vanity Fair, оваа година изобилуваше со фатални, провокативни и неодоливи модни комбинации кои ги носеа убавиците што беа гостинки на истата.

Холивудските убавици во вистинско светло на журката по 91 издание на Доделувањето на Оскарите. Кендал Џенер, Софија Вергара, Џесика Алба и останатите убавици кои продефилираа пред објективите, оставија импресивен впечаток со нивниот личен моден избор.