Фантастично видео: Погледнете како Ноле ја пее „Македонско девојче“!

Новак Ѓоковиќ во овие моменти е на Вимблдон, а слободното време го искористи за дружба со фановите.

Ноле на својот Инстаграм пееше разни песни, а во еден момент ја запеа и „Македонско девојче“. Погледнете како звучи славната македонска песна од тенисерот број 1. на АТП листата.