Фантастичната изведба на „La Campanella“ од слепиот пијанист Нобујуки Цуџии


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Нобујуки Цуџии, познат и како Нобу Цуџии) е јапонски композитор и пијанист кој е роден слеп како последица на микрофталмија.

Но, неговиот исклучителен музички талент го лансираше него во светот на светската музичка слава и успех на класичната музика. Еве ја неговата феноменална изведба на „La Campanella“ од Франц Лист.