Еве што нуди новиот LG смартфон V-20 (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


По минатогодишниот стабилен и практичен смартфон „LG V-20“, годинава компанијата LG го промовира својот нов „V-30“, што пак, се очекува да ја елиминира најголемата забелешка за „V-20“ – несразмерниот екран.

„V-30“ потсетува на „Samsung Galaxy S8“. Има шест инчен 18:9 Quad HD OLED екран со помала рамка, заоблени агли и процесор Snapdragon 835. Тој исто така содржи и два објектива и сензор за отисоци од прсти.

Од LG соопштуваат и дека овој модел успешно минал повеќе од десет стандардни тестови на издржливост.