Еве какво време носи овој вторник


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Денес ќе имаме променливо облачно време со врнежи од дожд. Попладне во источните делови врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Локално се очекува да наврнат над 30 л/м2.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 11 Целзиусови степени, Крива Паланка и Берово 10, Кавадарци и Дојран 15, Маврово 7, Прилеп 13, Охрид 12…

И утре времето ќе биде претежно облачно и студено со засилен северен ветер. Ќе има локални врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег, но со слаб интензитет.

Дневните температури ќе се движат од 2 во Маврово до 11 во Гевгелија.