Еве како се занимава Онана откако беше избркан од камерунската репрезентација 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Камерунскиот фудбалер Aндре Онана беше избркан од репрезентацијата на Камерун после несогласување со селекторот на оваа репрезентација.

Сега на социјалните мрежи се појави видео кое е снимено неколку дена по заминувањето на Онана од репрезентацијата. Онана времето по заминувањето од репрезентацијата го искористил да игра фудбал со пријателите.

Информаците во медиумите беа дека Онана си заминал поради конфликт со селекторот Сонг кој од него барал да игра на поинаков начин. Чуварот на мрежата на Интер тоа не го прифатил.