Епска реакција на легендата Глен Клоуз на актерот и водител облечен во фустан

Актерот и водител Били Портер на овогодинешното доделување на Оскарите го привлече вниманието на присутните на церемонијата, но и на најшироката светска јавност, со неговиот моден избор кој го носеше на манифестацијата – одело- фустан со потпис на Кристијан Сириано.

Меѓу бројните реакции на неговата облека, една од најсмешните и најепска беше онаа на актерката Глен Клоуз.

На Твитер се појавија бројни коментари за нејзината реакција како нешто најинтерсно на годинешните Оскари.