Епска борба: Беше пред победа, а потоа доби нокаут (снимка)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Долгоочекуваниот британски судир меѓу Англичанецот Лејт Вуд и Ирецот Мајкл Конлан за титулата на ВБА во перо категоријата ги оправда очекувањата.

Ирецот беше виден како победник со тежок нокдаун во првиот дел, но во 11-та рунда следуваше пресврт.

Вуд успеа на неверојатен начин да го нокаутира противникот кој падна и надвор од рингот.