ДУИ денес ќе одлучува дали ќе влезе во Влада


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Централното претседателство на ДУИ денеска треба да заседава во Мала Речица во врска со преговорите со СДСМ за формирање нова влада.

Потписите се обезбедени, нова влада ќе има на почетокот на март, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Од ДУИ кои решија да ги дадат потписите за формирање мнозинство велат дека останува уште да решат, дали ќе учествуваат во идната влада, или само ќе ја поддржуваат како собраниска опозиција.