„Доста ми е експерименти“: Технолошкиот могул ги „шитна“ своите биткоини


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Стив Возниак, еден од ко-оснвачите на технолошкиот гигант Apple изјави дека ги продал своите криптовалути со објаснување дека му е доволно експериментирање со криптовалутата.

Возниак ги продал биткоините кога нивната вредност изнесувала околу 20.000 долари, меѓутоа не откри колку поседувал.

Тој неговите биткоини ги купил летото во 2017 година кога еден биткоин изнесуваше околу 700 долари.