Обожавател се обидел да ја киднапира Лана Дел Реј!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Опсесивен обожавател планирал да ја киднапира Лана Дел Реј, минатиот викенд, пишуваат американските медиуми. 43 годишниот Мајкал Хунт планирал да ја одведи пејачката после нејзиниот концерт на Флорида, а полицијата објави дека лицето било во публиката и со себе носел нож.

Полицијата наведува дека им дојавиле дека Хунт сака да ја киндапира пејачката, односно со денови на Фејсбук пишува бизарни статуси за нивниот состанок.

„Знам дека ме гледа во сонот, денот после концертот ќе биде преубав“ е само еден од страшните статуси на неговиот Фејсбук.

Хунт е осомничен за обид за киднапирање, а Лана Дел Реј се огласи на Твитер дека е добро.