Добро ти стои фризурата, батка!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Славниот Бразилец Роналдо освен по своите мајстории на фудбалскиот терен во 2002 година на СП во Бразил стана препознатлив по својата луда фризура која многумина ја прогласија за најлошата во фудбалот.

Но, сега ни доаѓа нова фризура и тоа повторно од Бразил кој брзо стана хит. Фудбалерот на Фламенго, Вертон има 19 години и на дебито за овој клуб се појави со фризура со која ги изненади сите.

Тој беше избричен по средина од главата, додека од страна му беше оставена коса. Веќе го прогласија за фудбалер со најлоша фризура.