Директорите на ЕЛЕМ подобри од синдикалците на пенали – судија беше Анѓушев


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


На ревијален натпревар во рамки на синдикалните спортски игри на ЕЛЕМ; на теренот од кампот Ливадиште во близина на Струга, фудбалскиот тим составен од менаџментот на споменатата компанија вчера беше подобар од фудбалската екипа на синдикатот од ЕЛЕМ.

Во регуларниот дел на натпреварот нерешено 2:2 а на пенали 3:2 за директорите на ЕЛЕМ. Судија на натпреварот беше вице премиерот Кочо Анѓушев. Синдикалните спортски игри на ЕЛЕМ викендов се одржуваат на брегот на охридското езеро во повеќе спортски дисциплини.