Џони Деп со драстична промена на имиџот

Еден од сè уште најомилените актери кај женската публика, славниот Џони Деп, направи драстична промена во својот стил и изглед.

Популарниот актер се пофали со новиот музички проект, соработката со рок бендот Hollywood Vampires, со кои моментално настапува на сцената, но и со нова фризура.

Бендот, во кој освен актерот настапуваат и Алис Купер и Џо Пери, минатата недела одржа четири концерти во Северна Америка, а Деп отпеа две песни и свиреше гитара во рамки на истите.