Славни

Џенифер Анистон отвори профил на Инстаграм – за еден ден собра над 11 милиони следбеници

Холивудската актерка џенифер Анистон била една од ретките јавни и планетарно славни личности без профил на Инстаграм. Сепак, актерката реши да се активира на оваа социјална платформа каде завчера си отвори профил.

Првата објава на 50 годишната актерка на Инстаграм експресно станала хит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on

„Сега сме пријатели и на Инстаграм. Здраво, Инстаграм, напишала Џенифер Анистон под фотката на која позира со своите колеги од култната серија „Пријатели“.

Фотографијата за само три часа добила дури 2 милиони лајкови. Џенифер пак по само 24 часа веќе има 8,7 милиони следбеници на Инстаграм.

Advertisements
To Top