Џејми Фокс од Дубровник: „Сум видел секакви срања, ама ова е лудило“ (видео)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Џејми Фокс не запира со забава во Дубровник, каде ужива за време на паузите од снимањето на филмот Robin Hood: Origins.

Иако пред еден ден имаше непријатна ситуација со двајца дубровнички пијани расисти, кои после инцидентот беа уапсени и изведени пред суд, актерот продолжува со истражувањето и уживањето во Дубровник.

Фокс објави видео од вилата Шехерезада каде е отседнат додека ги снима сетовите за новиот филм.

A post shared by Jamie Foxx (@iamjamiefoxx) on

„Се наоѓам во Хрватска, ова е лудило. Сум видел секакви срања, ама ова ме остави без здив. Доаѓам од Тексас, немојте да речете дека соништата не можат да се остварат. Ми дадоа и дворец“, порача во видео пораката славниот актер.