Денес променливо облачно со слаб локален дожд


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Променливо облачно, во југоисточните делови со слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 2 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 9 до 16 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 7 и дневна до 13 степени.

За време на викендот ќе има повеќе сончеви периоди и умерен, а во сабота засилен северен ветер.