Дали во атентат во Јужноафриканска Република беше ликвидиран убиецот на Аркан?


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Според известувањата од српски „Курир“, во атентат извршен во предградие на јужноафриканскиот град Јоханесбург, убиено е машко лице за кое постојат сомнежи дека станува збор за еден од ликвидаторите на Жељко Ражнатовиќ – Аркан.

Според неофицијалните информации со кои располагаат српските власти, се работи за Милан Ѓуриќиќ – Мики, еден од вмешаните во убиството на Жељко Ражњатовиќ – Аркан. Српската полиција чека на официјална потврда за идентитетот на загинатиот.

Според извештајот од Интерпол, кој работи на расветлување на убиството, станува збор за белгиски државјанин кој личи на споменатиот Ѓуриќиќ, но официјална потврда дека убиениот е Мики сè уште нема.