Авто мото

Дали вака ќе изгледа новиот BMW M4?

Инстаграм страницата „zer.o.wt“ објави фотографии на кои, како што тврдат, може да се види официјалниот изглед на предницата и задницата на новиот BMW M4.

На фотографиите се гледаат предниот и задниот дел од новиот BMW М4, автомобил кој треба на пазарот да се појави во 2021 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @zer.o.wt on

Судејќи според фотографиите станува збор за спортски автомобил која ја продолжува долгата традиција на претходните модели. Но, сега моделот поседува агресивни и по масивни браници и предна маска. Најверојатно моделот ќе биде голем и гломазен.

Секако мора да се земе во предвид дека двете фотографии се компјутерски направени фотки.

Advertisements
To Top