Дали тие две се новиот славен љубовен пар?


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Откако новинарите ги затекнаа како се бакнуваат во јавност, американските медиуми почнаа да шират гласини дека Парис Џексон и Кара Делевињ се во љубовна врска.

Тие две изминативе неколку месеци се дружат интензивно, а најмногу ги поврзува заедничкиот интерес и факт дека Кара е фасцинирана од покојниот татко на Парис, кралот на поп музиката Мајкл Џексон. Како големи вљубенички во музиката, Кара и Парис ноќите ги поминуваат со гитара и микрофон.

Како што пренесува Harper’s Bazaar, Делевињ и Џексон неколку пати се видени во јавност како танцуваат заедно, се бакнуваат и прегрнуваат. Минатата година беа снимени како преку противпожарните скалила се искрадуваат од ноќен клуб и тогаш почнаа да кружат гласините дека се нешто повеќе од добри пријателки.

Нивните профили на социјалните мрежи се полни со кадри и фотки од нивниот близок однос. Неодамна на Инстаграм споделија фотографија на која лежат прегрнати во кревет.

Кара и Парис не ги коментираат медиумските шпекулации за нивната наводна врска. Кара неодамна изјави дека нема доволно време за врзување поради професионалните модни и актерски. Но, испаѓа дека има доволно време за приватно дружење со Парис.

Дали станува збор за медиумско „кревање прашина во празно“ или „каде што има чад, има и оган“, останува да покаже времето.