Да не ти се верува: Осогово доби фан клуб во Шпанија!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


И уште еднаш по кој знае кој пат Осогово покажува дека во денешно време ако добро работиш маркетинг со социјалните мрежи можеш да стигнеш до било кој крај на светот.

Звучи неверојатно ама е вистинито македонскиот второлигаш кој минатата сезона играше и во третата лига доби фан клуб во – Каратагена!

Во Картагена е формиран „фан клуб“ Осогово Картагена. На Твитер направена е фан страница Осогово Кт (Картагена).

https://twitter.com/OsogovoCt/status/1167141615246479360

Ова е навистина одлична промоција за клубот од Кочани и можеби ќе доведе до тоа овие два клуба одиграат пријателски натпревар во Шпанија или во Кочани.

Фото: ГФК Осогово